Mistrzostwa Polski w duathlonie Gniewino 30.09.2018 oraz III Jesienny Triathlon Mława 07.10.2018

W miniony weekend razem z Sebastianem Kwiecińskim, wystartowałem w ostatnich zawodach triathlonowych tego sezonu w Mławie. Dystans jaki mieliśmy do pokonania to 500m pływania na basenie, następnie start z handicapem na dystansie 18,5km rower bez draftingu i 5,25km bieg. Start bardzo udany, bowiem Sebastian zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, a ja zwyciężyłem w klasyfikacji generalnej i najlepszego biegacza. 

Pogoda jak na jesień świetnie dopisała. Słonecznie i cieplutko. Trasa super oznaczona, mega fajna atmosfera i super organizacja. Świetną sprawą dla mnie był słoiczek miodu w pakietach startowych no i za zwycięstwo mega duży słój 🙂

Gratulacje dla Sebastiana za super walkę do samego końca po pierwsze miejsce.

Serdecznie polecam te zawody, aby wziąć w nich udział w przyszłym roku, bo są naprawdę super !!! 

Bardzo dziękujemy Marysi za super fotki i za pomoc 🙂

Tutaj wyniki z zawodów w Mławie.

 

W ostatni weekend września wystartowałem również z Sebastianem Kwiecińskim w Mistrzostwach Polski w duathlonie na dystansie standard. 10km bieg, 40km jazdy rowerem i 5km bieg. Zająłem 4 miejsce, a Sebastian 9 w swojej kategorii wiekowej. Był to bardzo trudny wyścig, mimo małej ilości zawodników, poziom bardzo wysoki. W pierwszym biegu zwycięzca zawodów Krzysztof Hadas szybko odbiegł, natomiast ja w piecioosobowej grupce dotrwałem do 6km. Potem złapał mnie ogromny kryzys i zwolniłem, żeby dobiec do strefy zmian. Ze mną w tym samym momencie został Igor Siódmiak, a Maciej Kubiak, Jacek Krawczyk i Kuba Woźniak biegli dalej razem. Na 8km odpadł Kuba Woźniak i zszedł z trasy. Ja ze stratą 42 sekund do grupki Jacek i Maciek wskoczyłem na rower. Po dwóch kilometrach jazdy z Igorem (złapał go skurcz) musiałem kontynuować jazdę samodzielnie. Do pierwszej nawrotki (na 10km) połowa trasy była z wiatrem i fajnie szło. Zbliżyłem się na 30 sekund do chłopaków. Jednak po nawrocie silny wiatr bardzo mnie zmęczył i traciłem dystans. Ostatecznie, przyjechałem około 3 minuty za chłopakami. Drugi bieg to już dotruchtanie do mety. Ostatnie 2 km trochę się sprężyłem i z tempem 3:36 skończyłem duathlon na 4 miejscu. Sezon siedział w nogach, jednak jestem bardzo zadowolony z walki jaką przeszedłem z samym sobą.

MP duathlon standard Gniewino 30.09.2018

 

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom za ogromną pomoc jaką od nich 

otrzymujemy w tym sezonie (Idmar, Organiclife, LavaVitae, ActivLab, Spring Europe, Mosir Starachowice, a także Odlewniom Polskim). 

Dziękujemy Bartkowi Staneckiemu z Klubu pływackiego Barakuda Starachowice za treningi pływackie, naszym wspaniałym kibicom oraz rodzinie za nieustające wsparcie 🙂

A już niebawem zapraszam na podsumowanie naszego sezonu 2018 🙂

Opublikowano