Bieg MANA na 8km w Starachowicach 23.09.2018

W niedzielę 23 września wraz z Marią pobiegliśmy na 8km w biegu MANA w Starchowicach. Bardzo lubimy ten bieg ze względu na atmosferę i trasę. Szczęśliwie dla Nas również zakończył się ten bieg, ponieważ Maria zwyciężyła wśród kobiet ze średnią biegu 3:54 na km, a ja po zaciętej walce do samej mety zająłem 4 miejsce, gdzie do 3 miałem zaledwie 3 sekundy, a do drugiego 12 sek. Moja średnia to 3:15 na km.

Był to nasz ostatni sprawdzian przed MP w duathlonie w Gniewinie 30 września na dystansie standard 10km bieg, 40km rower i 5km bieg. W piątek oboje lekko się struliśmy i na biegu jeszcze odczuwaliśmy tego skutki.

Po pierwszej pętli (były 2) biegłem w 4 osobowej grupce, na 4,5km Rafał Czarnecki drugi zawodnik na mecie mocno zaatakował. Troszkę spoźniłem kontratak i musiałem znacznie zwiększyć tempo do 3.00 na kilometr. Niestety po niecałym 1km nie wytrzymałem tego tempa i musiałem zwolnić. Wtedy prowadząca dwójka Wojciechowski i Czarnecki odbiegli. A mnie po 0,5km dobiegł Dawid Kubiec i odbiegł na ok. 80m. Ostatni kilometr mocno przyspieszyłem i goniłem Dawida, jednak minimalnie brakło i byłem czwarty. 

Maria wraz z drugą zawodniczką Natalią Grzegorczyk biegły razem. Były momenty kryzysu, ale Maria dzielnie je wytrzymała i na końcówce biegu zaatakowała i pewnie zwyciężyła. 

Tutaj link do wyników z biegu.

Cieszymy się z wyników i czasów jakie uzyskaliśmy. Mamy nadzieję iż na MP forma dopisze i będziemy mieć równie udane starty 😁

Opublikowano