Mistrzostwa Polski na olimpijce, Kozienice oraz bieg w Iłży

W niedzielę 13 sierpnia, z Marią rozdzieliliśmy się startowo. Ja pojechałem na Mistrzostwa Polski w Chodzieży na dystansie olimpijskim, natomiast Maria udała się wraz z rodzicami do Kozienic gdzie rozgrywano Mistrzostwa Polski juniorów.

Ja do Chodzieży zdecydowałem się pojechać tego samego dnia rano, więc przejechałem 500km samochodem i to odczuwałem szczególnie na pływaniu, bo start był bez pianek. W połowie dystansu zaczęły łapać mnie skurcze i musiałem zwolnić. Wyszedłem z dużą stratą do pierwszej grupy, bo ponad 1,5 minuty co w tym sezonie mi się nie zdarzyło. Na całe szczęście na rowerze miałem kilku chłopaków i bardzo mocnego tego dnia Marcina Ławickiego, który przygotowuje się do MP na połówce i rower bardzo fajnie pojechaliśmy. Na biegu pobiegłem swoje i wywalczyłem 16 miejsce Open, 15 z Polaków. Bardzo cieszył mnie ten start, bowiem zobaczyłem gdzie jestem na tym dystansie w stosunku do najlepszych. Jest nad czym pracować 🙂 . Tutaj link do wyników.

Maria zważywszy na fakt iż była zmęczona startami, pojechała do Kozienic na sprint. Poszło jej bardzo dobrze i pewnie zwyciężyła wśród kobiet zajmując 10 miejsce Open. Link do wyników.

A tydzień wcześniej, 5 sierpnia razem z Marią pojechaliśmy z rodzicami (naszymi najwierniejszymi kibicami) na bieg w Iłży na 7km. Oboje zwyciężyliśmy swoje biegi.

Kolejnymi startami będą triathlon Jaworzno oraz finałowy start Pucharu Polski w Białymstoku. Już wkrótce relacja z tych startów 😉