Puchar Polski w Białymstoku oraz crosstriathlon w Jaworznie 19-20.08.2017

W sobotę 19 sierpnia, razem z Marią oraz Hubertem i Wojtkiem Krzoski pojechaliśmy na Crosstriathlon w Jaworznie. Do pokonania mieliśmy 400m pływania, 10km jazdy rowerem górskim oraz 3km biegu. Oboje z Marią zwyciężyliśmy, Hubert po chorobie można powiedzieć „ukończył” start, natomiast Wojtek poprawił o blisko 7 minut rekord sprzed roku :).

Start podzielony był na 3 fale. O 11, 12 i 13:00 godzinie. Ja startowałem o 11:00, Maria o 12:00 z Hubertem, a Wojtek o 13:00. Swoją falę zwyciężyłem z czasem 33:37 i czekałem na moich rywali, którzy byli w drugiej fali, Fajne uczucie, kiedy czekając już po starcie, nie wiadomo czy wygram czy nie. Po wybiegnięciu moich konkurentów z boksu, Kuby Woźniaka i Konrada Zduna, czułem, że wygram, jednak musiałem poczekać do końca. Na mecie okazało się, że Kuba ma 40 sekund straty i mogłem już cieszyć się zwycięstwem. Maria pewnie wygrała wśród kobiet.

Zapraszam do obejrzenia wyników z Jaworzna.

A po starcie w Jaworznie udaliśmy się ponad 500km dalej do Białegostoku na Finał Pucharu Polski w triathlonie na sprincie. Tutaj startował z nami jeszcze Sebastian Kwieciński. Wszyscy wypadliśmy bardzo dobrze. Maria 4 miejsce, ja 3 miejsce, a Sebastian 45 miejsce. Start był trudny bowiem padał deszcz i było mokro i ślisko zarówno na rowerze jak i na biegu. Moim celem było pudło na tych zawodach i udało się. Brakło troszkę szczęścia w wodzie, bowiem tuż po starcie potknąłem się i upadłem, potem musiałem przebijać się między zawodnikami. Na rowerze mieliśmy solidną grupę, jednak współpraca się nie układała i dwójka pierwszych zawodników Tomasz Brembor i Mateusz Kaźmierczak odjeżdżali Nam cały czas na blisko minutę. Na biegu robiłem co mogłem, na pierwszej rundzie mocno zbliżyłem się do chłopaków, jednak na drugiej oni już przyspieszyli i zająłem pewne 3 miejsce. Maria super pojechała rower, na biegu również dobra dyspozycja, co bardzo cieszy, bo mieliśmy już naprawdę dużo startów w tym sezonie.

Zapraszam do obejrzenia wyników ze startu w Białymstoku.

Super informacją na koniec cyklu Elemental jest to, że ja wygrałem ten cykl, natomiast Maria zajęła 3 miejsce wśród Pań. Super wynik zanotował również Sebastian, który zajął 11 miejsce. Ogromne gratulacje dla wszystkich 🙂

Tutaj link do wyników z całego cyklu.

Zapraszam również na wywiad z Marią i ze mną w telewizji Starachowice.

Przed nami jedne z ostatnich startów w Kraśniku oraz Mistrzostw Polski na 1/2 IRONMANA w Malborku. Serdecznie pozdrawiam 😉