Pedała mocy be-PRO

be-proWitajcie. Dzisiejszy wpis będzie poświęcony pedałkom mocy be-PRO. Na początek mam świetną informację dla moich czytelników, bowiem wpisując kod rabatowy: przemyslawszymanowski.pl otrzymacie 5{3dae2ba8653b5f58eec8d5a6ca65afc45ab59b152ab4fdd133029c8212773fc0} rabatu na pedała be-PRO, a także na wszystkie produkty w sklepie velocity.

Osobiście uważam, że trening na pedałkach mocy jest świetny, bo oprócz tętna, które czasami zakłamuje w zależności od samopoczucia, możemy bardzo dobrze dobrać odpowiednie obciążenie. Możemy również mierzyć postępy na Watach oraz mocy znormalizowanej (czyli ilość Wat na kg masy ciała). Jednak nie o tym dzisiaj. O treningu na mocy napiszę odrębny tekst. Dziś chciałem się podzielić z Wami moimi wrażeniami treningowymi z pedałkami mocy be-PRO.

Poniżej moja recenzja na temat pedałek, natomiast po więcej informacji zapraszam tutaj.

Miernik bePRO występuje w dwóch wersjach, tj. jedno- i dwustronnej. W wersji dwustronnej pomiar mocy odbywa się dla każdej nogi z osobna (za pomocą tensometrów umieszczonych w czujniku w każdym pedale). Bardzo fajna rzecz, mówiąca Nam, czy równo pedałujemy każdą nogą. Wersja jednostronna różni się tym, że moc mierzona jest tylko z lewej strony (prawy pedał nie posiada czujnika) i mnożona razy dwa. Różnica oczywiście jest także w cenie. Wersja jednostronna kosztuje 2149 złotych, a wersja dwustronna 3199 złotych. Jeżeli pierwotnie zdecydujemy się na zakup wersji jednostronnej, to „upgrade” do wersji dwustronnej możemy zrobić w dowolnym momencie, a kosztować nas to będzie dodatkowe 1900 złotych, więc warto zawczasu pomyśleć o wersji dwustronnej. Jak te ceny wyglądają na tle konkurencji? Niekwestionowany lider segmentu kolarskich mierników mocy umieszczonych w pedałach, PowerTap P1, kosztuje 5549 złotych (wersja dwustronna). Garmin Vector 2S (wersja jednostronna) to wydatek rzędu 3599 złotych, a Garmin Vector 2 (wersja dwustronna) kosztuje 5799 złotych. Miernik Look Keo Power Essential (wersja jednostronna) kosztuje 3099 złotych, a Look Keo Power (wersja dwustronna) kosztuje 5099 złotych. Tym samym w kategorii ceny włoski miernik dosłownie miażdży konkurencję. Nie dość, że jest najtańszy, to jego wersja dwustronna kosztuje niemalże tyle samo, co jednostronne wersje konkurencji, a dokładność pomiaru jest taka sama.

Kolejną ważną rzeczą jest prostota instalacji. Sama instalacja nie wymaga uzdolnień mechanicznych, a wszystkie potrzebne narzędzia otrzymujemy w zestawie z miernikiem. Tutaj szczegółowe informacje jak zainstalować miernik mocy. Jest film instruktażowy, polecam obejrzeć i cała instalacja jest pokazana. Należy zwrócić uwagę, aby przykręcając pedałka zwrócić uwagę na nadruk na kluczu płaskim, który pokazuje w którą stronę przykręcić pedała. W zestawie z miernikiem otrzymujemy cztery naklejki orientacyjne (potrzebne do kadencji) i można je przykleić i wykorzystać do instalacji na innym rowerze.

Po instalacji przychodzi pora na kalibrację. Tutaj również macie filmik jak to zrobić, statycznie i dynamicznie.

Jeśli chodzi o pomiar, to w tym sezonie od czerwca go używałem. Pomiar jest dokładny i precyzyjny i nic dziwnego się nie działo.

Za zasilanie miernika be-PRO odpowiadają wbudowane baterie. Według producenta czas pracy na jednym ładowaniu to około 30 godzin. W praniu tak mniej więcej wychodzi. Ładowałem miernik mniej więcej raz w miesiącu. Poza tym gdy jest słaba bateria, jeszcze spokojnie można zrobić trening do dwóch godzin. Baterie ładowane są za pomocą dołączonej w zestawie ładowarki, oraz dwóch długich przewodów z końcówkami micro USB, a czas ładowania wynosi około 4 godzin. Zakładając, że żywotność baterii wynosi około 1000 cykli ładowania, to powinny one wystarczyć na około 30 tysięcy godzin pracy, czyli ponad 800 tysięcy kilometrów. Myślę, że całkiem sporo 🙂

Za pomocą oprogramowania bePRO Updater możemy nie tylko uaktualnić oprogramowanie naszego miernika, ale także przestawić go na tryb „transportu”. W trybie tym żadne ruchy korbą nie spowoduje aktywowania miernika, co przy dłuższym transporcie (na przykład na zawody) mogłoby rozładować baterię (mnie jednak się to nie przydarzyło). Po dotarciu na miejsce podłączamy miernik do komputera i przestawiamy go na normalny tryb pracy. Genialne rozwiązanie, jednakże wymaga podróżowania z laptopem.

Podsumowując, be-PRO to świetny miernik za stosunkowo niewielkie pieniądze, w porównaniu do konkurencji. Co więcej jest to najtańszy na krajowym rynku miernik zarówno w kategorii mierników dwustronnych, jak i jednostronnych.

Przypominam, iż każdy, kto zakupi pedałka i wpisze w kodzie rabatowym : przemyslawszymanowski.pl, otrzyma 5{3dae2ba8653b5f58eec8d5a6ca65afc45ab59b152ab4fdd133029c8212773fc0} rabatu. Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych treningów 🙂

 

Opublikowano