MP sprint Susz 23.06.2018

W sobotę 23 czerwca, razem z Marią wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim (0,75km-20km

-5km). Oboje zajęliśmy bardzo dobre 6 miejsca. Start cieszy i motywuje do dalszej pracy, bo widać jak forma rośnie i stanowimy już czołówkę triathlonową w Polsce 🙂 .

O godzinie 11:00 startowała Maria. Pierwsza z wody wyszła Alicja Ulatowska, dalej kilku osobowa grupka wraz z Marią. Na rowerze ułożyła się 5 osobowa grupa dziewczyn, Maria Pytel, Maria Cześnik, Magdalena Sudak, Marta Łagownik oraz Paulina Klimas. Dziewczyny nie zdołały jednak dogonić Alicji, która po rowerze miała prawie minutę przewagi. Bieg rozstrzygnął zawody. Marta Łagownik pobiegła najlepiej, potem Maria Cześnik i Magdalena Sudak wskoczyła na podium. Dalej Alicja Ulatowska, Paulina Klimas i bardzo blisko Maria Pytel. Tutaj wyniki kobiet.

Start mężczyzn był o godzinie 16:00. Niestety w bardzo trudnych warunkach pogodowych, bo padał deszcz i było zimno. Pierwszy z wody wyszedł Maciej Bruździak i Michał Oliwa (zwycięzca zawodów). Dalej Kacper Stępniak i spora grupka, w której wyszedłem. Jednak grupa bardzo się rozerwała po bardzo selektywnej w tych warunkach trasie (20 ostrych zakrętów na pętli, były 4, oraz kostka brukowa). Były również upadki m.in ubiegłoroczny Mistrz Polski Sylwester Kuster nie zdołał ukończyć wyścigu. Pierwsza trójka zawodników na mecie jechała „solo”. Dalej trzech zawodników Tomasz Brembor, Tomasz Szala i Tomasz Maksymowicz i moja ok. 6 osobowa grupka. Początkowo dojechałem do grupki Tomka Brembora, jednak kilka razy poślizgnęło mi się koło i zostawałem na zakrętach :/ co spowodowało stratę ok 30-40 sekund po rowerze. 

Na biegu początkowo byłem ok 11 pozycji, jednak robiłem co mogłem i zdołałem wyjść na 6 pozycję rozkręcając się z pętli na pętle (były 3). 

Tutaj wyniki mężczyzn.

Oboje jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych startów, ponieważ nasza dyspozycja cały czas idzie do przodu. 

Przed nami kilka startów treningowych i krótki odpoczynek w górach i dalej przygotowania do kolejnych ważnych zawodów, czyli Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim. Pozdrawiamy 😉

Opublikowano