Grupa Azoty Triathlon Radłów 15-16 lipca 2017

W sobotę oraz niedzielę 15 i 16 lipca razem z Marią wystartowaliśmy w triathlonie w Radłowie. W sobotę 15 lipca na dystansie sprinterskim, natomiast w niedzielę na dystansie 1/4 IRONMANA. W sobotę rywalizacja odbywała się na dystansie sprinterskim (0,75km-20km-5km) na rowerach szosowych. Maria po wywrotce zajęła drugie miejsce, natomiast ja zwyciężyłem z dużą przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Start ten był przetarciem przed niedzielną 1/4 (0,95km-45km-10,5km). Zjechała się czołówka Polski do Radłowa m.in. Miłosz Sowiński, Mikołaj Luft, Tomasz Szala, Konrad

Zdun, a także Maria Cześnik i Ewa Bugdoł. W tej stawce Maria zajęła 3 miejsce Open, natomiast ja uplasowałem się na 6 pozycji. Po pływaniu na rower wszedłem jako drugi, jednak rower w moim wykonaniu ze średnią 39,5km/h na płaskiej trasie okazał się za słaby, aby powalczyć o miejsce na podium. Zająłem 6 lokatę ale wygrałem w kategorii wiekowej.

Maria po wczorajszej wywrotce była lekko obolała, co najbardziej przeszkadzało jej w wodzie (nadciągnęła mięśnie karku), na rowerze było już ok i przejechała rower ze średnią 37,5km/h co cieszy. Na biegu również całkiem dobrze i Maria pewnie zdobyła 3 miejsce.

Organizacja imprezy w Radłowie bardzo fajna. Widać, że organizator wyciąga wnioski i z roku na rok jest coraz lepiej. W tym roku pogoda również dopisała, bo nie padało jak rok temu. Atrakcyjne nagrody przyciągnęły czołówkę Polskich triathlonistów co nadało wysoki poziom rywalizacji.

Zapraszam do obejrzenia wyników ze sprintu oraz 1/4 IRONMANA

Już w najbliższy weekend 23 lipca wystartujemy w Sławskim Festiwalu Triathlonu organizowanym przez Jurka Górskiego, a tydzień później 30 lipca w kolejnej serii Pucharu Polski w Blachowni koło Częstochowy.