Wtórpol Triathlon 02.07 oraz I Starachowicka strzała 08.07.2017

W niedzielę 3 lipca razem z Marią wystartowaliśmy w Wtórpol Triathlon w Skarżysko-Kamiennej. Maria na dystansie sprinterskim zajęła 3 miejsce, natomiast ja na olimpijskim 5 miejsce. Zawody stały na wysokim poziomie, ponieważ zjechała się czołówka kraju. Na sprincie mogliśmy zobaczyć aktualne go Mistrza Polski Sylwestra Kustera oraz Tomka Marcinka, na olimpijce Mateusza Kaźmierczaka, Mikołaja Lufta, Tomka Szale. Fajnie było się z Nimi skonfrontować i zobaczyć nad czym muszę bardziej pracować.

Po pływaniu wyszedłem jako drugi i na rower wsiadłem zaraz za Mateuszem Kaźmierczakiem. Jednak rower w moim wykonaniu to istna droga przez mękę :), noga nie podawała, każdy podjazd to istny Mount Everest, ale jechałem i walczyłem do końca na swoim poziomie. Skończyłem rower na 5 pozycji. Na biegu również byłem zmęczony, zapomniałem przykleić żelków do roweru i również musiałem ratować się co dawali na strefie biegu. Na całe szczęście dostałem żelka, którego zwykle używam i bieg jakoś przeżyłem :). Fajnie było się sprawdzić na dystansie olimpijskim z najlepszymi w Polsce i pozostaje Mi praca nad rowerem i przejechaniu „kilku kilometrów więcej” 🙂

U Marii przebieg rywalizacji był również ciekawy. Aleksandra Rudzińska i Alicja Ulatowska to również zawodniczki z czołówki Polski. Po pływaniu Alicja zdobyła przewagę, Ola niedaleko za Nią i Maria ze stratą blisko 30 sekund do Oli. Na rowerze Maria dzielnie pracowała, aby dogonić dziewczyny, jednak w połowie roweru po zejściu ze zmiany nie zauważyła ataku chłopaków, którzy dojechali do Oli i ostatecznie zbliżyli się do Alicji na 10 sekund. Bieg w wykonaniu Marii bardzo dobry, jednak zabrakło kilku sekund do drugiej na mecie Alicji Ulatowskiej. Pewnie zwyciężyła Ola Rudzińska. Wśród mężczyzn na sprincie Sylwester Kuster pewnie zwyciężył nad drugim Tomkiem Marcinkiem i trzecim Konradem Zdunem.

W Skarżysku startowali również moi bracia, Dominik (12 open na olimpijce) i Tomek, który pierwszy raz startował w triathlonie i z wynikiem 1:24.05 zajął 52 miejsce na dystansie sprinterskim. Również zawodnik Szymanowski Triathlon Team, Rafał Izbiński poprawił ubiegłoroczny wynik o ponad 5 minut i z czasem 1:18.40 zajął 34 miejsce Open. Zapraszam do obejrzenia wyników dystans sprint, oraz olimpijski.

6 dni później 8 lipca, razem z Marią i Beatą Madejską wystartowaliśmy w wyścigu kolarskim odbywającym się Starachowicach. Dziewczyny na dystansie 63km, natomiast ja na 80km. Trasa nie była łatwa, bo wiodła po najbliższych górkach okolic Starachowic, a tutaj jest co wjeżdżać :). Maria pewnie zwyciężyła wśród kobiet z blisko 10 minutową przewagą, Beat była 4 Open i 2 w kategorii, natomiast ja zająłem 17 pozycję wyprzedzając kolarzy ze Starachowic. Był to bardzo fajny bodziec kolarski i trening, bo do mety dojechałem resztkami sił, a nogi miałem jak z waty 🙂

Wcześniej przed wyścigiem odbyła się parada familijna, przejeżdżaliśmy przez centrum miasta i zrobiliśmy pętle 6km. Brali udział w niej siostra Marii Eliza oraz jej tata Ryszard, który bardzo lubi kolarstwo. Potem kibicowali nam na trasie i wspierali w trudnych momentach. Bardzo Wam dziękujemy 🙂

Zapraszam do obejrzenia wyników, wyścig kolarski 63km oraz 80km.